В рамках Місячника пам’яті великого педагога Василя Олександровича Сухомлинського в Йосипівському навчально-виховному комплексі було проведено єдиний урок, присвячений пам’яті Сухомлинського. Сухомлинський постійно наголошував, що педагог, який усім серцем любить дитину, частіше посміхається, рідко хмуриться, він живе справжнім педагогічним життям і тим самим знаходить своє професійне щастя. Класний керівник має полонити усім: і посмішкою, і вимогливістю, і стриманістю, і скромністю, і чуйністю, і відвертістю, і любов'ю до життя. Йому повинне бути притаманне все найкраще, що подобається в людині. І саме тому, всі класні керівники в різноманітних формах ще раз мали
змогу розповісти учням про справжнього вчителя, мудру людину, про його настанови, про його цікаві твори, проаналізувати різноманітні ситуації, за допомогою яких діти вчаться бути добрими, розуміти потреби інших, а головне мати добре серце.
Так у 1 класі вчитель Скуба Л.В. провела виховну годину за творами В.О.Сухомлинського «Шануй батька свого, матір свою», під час якої діти не тільки знайомилися з творами педагога, а й знайомили своїх однокласників зі своїми батьками, розповідали про своє ставлення до них.

Вчитель Кожара О.О. разом з учнями 3 класу здійснила мандрівку до казок Василя Олександровича «Подорож до світу маленьких казок».

Класний керівник 2 класу Письмак Т.В. провела для своїх вихованців виховну годину «Серце віддаю дітям», під час якої діти розв’язували різноманітні ситуації, знаходячи правильний вихід, даруючи один одному добрі слова і, звичайно, сердечка.

Учні 5 класу зі своїм класним керівником Жижко А.В. здійснили заочну мандрівку «Червоно-жовтим
осінь багата. Осінь у «Школі радості» В.О.Сухомлинського». Учні разом відгадували різноманітні загадки, які їм приготувала осінь, читали та аналізували твори педагога про осінь.

Класний керівник 6 класу Козир С.І. підготувала для своїх вихованців виховну годину з елементами тренінгу «Вчимося жити добрими людьми». Створення сонечка очікування, асоціативного куща, робота в
групах, сторінка українського фольклору, створення портрету доброї людини – ось форми роботи, які були використані під час проведення цієї виховної години.

Класний керівник 7 класу Криштопа О.М. провела для своїх вихованців виховну годину «В.О.Сухомлинський – вчитель добра і краси». Учні мали змогу поглибити свої знання про етикет і його
важливість у житті людини, вчились поважати один одного та жити в злагоді з оточуючими.

Круглий стіл «В.О.Сухомлинський – гордість нашого народу» підготувала і провела класний
керівник 8 класу Берднік О.В. Метою цього заходу було ознайомити учнів із біографією та творчістю В.О.Сухомлинського; дати можливість дітям впевнитися, що успіх залежить від власних зусиль, від того, наскільки ми будемо людяними,
гуманними, толерантними у стосунках, виховувати повагу до людей, віру в силу добра.

«Цінуй життя прекрасні митті». Саме під таким гаслом класний керівник 9 класу Король О.Л. провів для своїх учнів виховну годину, під час якої учні обговорювали найактуальнішу тему – людське життя, його невтомність.

А учні 10 класу з класним керівником Рябоконь А.Ю. провели семінар-практикум «Краса – це глибоко людське», під час якого вчитель намагалася показати учням, що В. Сухомлинський - людина, по-справжньому закохана у свою професію, педагог за покликанням, у грізні часи Великої Вітчизняної війни став захисником Батьківщини;
виховував повагу до постаті Добротворця; сприяв прагненню школярів удосконалювати себе, щоби стати справжніми громадянами України.

Класний керівник 11 класу Носань Т.В. спробувала проаналізувати тему статевого виховання і підготувала творчий калейдоскоп «Проблема статевого виховання у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського».

|