Головна | Реєстрація | Вхід | RSS                               Середа, 24 Квітня 2024, 13:05




Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Корисні посилання

Мудрі вислови
Міні чат

МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу

 
 
 



 
 
ТВОРЧЕ КРЕДО

 

А Бог дарував мені вчительську долю.

Не ту, що гладенька; не ту, що по полю

Між квітів пахучих стежиною в’ється,

З краплини роси тобі щиро сміється.

Не ту, що байдужа; не ту, що не знає,

Де мрія дитяча по світу блукає…

А ту, що у серці пташиною б’ється

І перед лихом ніколи не гнеться.

Таку, що не спинеш, не скажеш: доволі…

Бо вчитель — це сцена, де є усі ролі.

І кожну не грати, а нею прожити,

І душу дитячу у щастя зліпити,

Любов’ю горіти, на мить не згасати,

Якщо й не вдалося навчити літати.

Весь світ пелюстковий до ніг пригорнути,

Щоб радість відчути — Людиною бути.

У тому вся суть: не для себе прожити,

А когось хоч трішки навчити любити,

Побігти в ромашки по літньому полю…

Спасибі, Господь, за учительську долю.

АНАЛІЗ РОБОТИ

шкільного методичного об’єднання

 вчителів суспільно-гуманітарного циклу

 за 2013 – 2014 навчальний рік

«Учитель повинен усе життя працювати над самовдосконаленням», - писав В.Сухомлинський. Відомо, що лише творчий учитель може сформувати творчу особистість. Тому головним завданням методичного об’єднання є розвиток у кожного вчителя того індивідуального стилю, який характеризує його професійну майстерність як складне соціально-педагогічне явище, що згідно Стандарту базової і повної середньої освіти визначається «… всією структурою особистості вчителя, є синтезом різноманітних його особистісних якостей, наукової освіченості, ідейної спрямованості, фахових знань, умінь і навичок».

У методичному об'єднанні вчителів суспільно-гуманітарного циклу беруть участь 6 вчителів: Носань Т.В.,  Горобець Т.Б.,   Козир С.І.,    Криштопа О.М., Рябоконь А.Ю., Жижко А.Ю.  Всі вчителі мають вищу освіту. 2 вчителі мають звання "Відмінник освіти України", 3 вчителі мають вищу категорію, 1 вчитель — 1 категорію, 1 вчитель – 2 категорію та 1 вчитель — "спеціаліст".

Аналізуючи роботу вчителів за минулий навчальний рік, слід відзначити, що члени методичного об'єднання ознайомлені з досвідом роботи вчителів району та області. Значна увага приділялась вивченню пояснювальних записок до навчальних програм, опрацюванню нових Критеріїв оцінювання знань учнів,  методичних листів та інших нормативних документів.

Шкільне методичне об’єднання  вчителів суспільно - гуманітарного циклу Йосипівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня щкола І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», працюючи над проблемою “Розвиток учня як особистості в умовах компетенісного підходу до навчання”, широко використовує педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського. Особливу увагу приділяє:

  1. впровадженню ефективних форм і методів формування творчих здібностей учнів;
  2. обговоренню питань «Пошук методів для  розвитку  творчих  здібностей,  умінь  учнів  у  процесі  навчання»,  «Розвиток учня як особистості в умовах компетентісного підходу до навчання»;
  3. активному і  творчому трансформуванню ідеї видатного педагога В.О.Сухомлинського;
  4. проведенню засідань у формі панорами педагогічних ідей компетентісного підходу до навчання через зміст суспільно-гуманітарного циклу через використання педагогічних ідей В.О.Сухомлинського
  5. відвідуванню та обговоренню уроків членів шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу;
  6. створенню методичної скарбнички “Нестандартні форми роботи з учнями на уроках суспільно-гуманітарного циклу”;
  7. проведенню творчих звітів учителів

Всі засідання ШМО, а їх було проведено чотири,  мали різноманітну направленість. Так перше засідання було проведено за темою «Методиці  викладання  предметів суспільно-гуманітарного циклу  -  нові підходи». Були розглянуті основні  вимоги  до  сучасного  уроку  предметів суспільно-гуманітарного циклу, завдання  членів методичного об’єднання у  новому  навчальному  році. Також на засіданні було організоване ознайомлення з Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін.   На друге засідання було винесено таку тему як «Застосування новітніх технологій при викладанні предметів суспільно-гуманітарного циклу, у позакласній роботі», метою якої є пошуки  нових  форм  застосування новітніх технологій  на  уроках  предметів  суспільно-гуманітарного циклу, у  позакласній  роботі. Вчитель світової літератури Носань Т.В., ознайомила присутніх із основними освітніми технологіями, які використовуються в навчальному процесі: технологія співробітництва, технологія структурованої дискусії, технологія застосування методів проектів та інші. Третє засідання було проведено у формі теоретичного семінару «Інноваційні технології», під час якого вчитель історії Криштопа О.М.  надала характеристику інноваційним методам навчання: проектний метод, інтерактивне навчання групова технологія, мультимедійна технологія та інші. Вчитель української мови та літератури Жижко А.В. у формі стислої доповіді розповіла про використання у роботі вчителя-словесника проблемно-пошукових методів навчання, оскільки особливість професійної підготовки вчителя до організації такої діяльності полягає в тому, що він не тільки повинен організовувати навчально-дослідницьку діяльність учнів, алй і володіти методами наукового дослідження.   Останнє, четверте засідання мало тему «Використання інформаційно-комп’ютерних технологій при вивченні суспільно-гуманітарних предметів», яке було проведено у формі круглого столу і  мало на меті пошуки  нових  шляхів  підвищення  ефективності  уроку, творчого використання інформаційно-комп’ютерних технологій на уроках суспільно-гуманітарного циклу. Своїми надбаннями у формі творчого звіту поділилася учитель, що атестуються: вчитель англійської мови Козир С.І.  Вчителі української мови та літератури Рябоконь А.Ю. та Жижко А.В. виступили з цікавими доповідями, де висвітлили один із напрямів своєї учительської діяльності, а саме – можливості Інтернету і шляхи його використання при підготовці до уроків. Також на засіданні було презентовано збірку, в якій містилися матеріали щодо роботи шкільного методичного об’єднання протягом 2013 – 2014 навчального року, а саме  брошуру «Декада педагогічної майстерності вчителів суспільно-гуманітарного циклу».

       Значна увага під час роботи ШМО приділялася утвердженню культу Рідного слова. Цьому сприяють уроки української мови та літератури вчителів Горобець Т.Б., Рябоконь А.Ю., Жижко А.В., робота гуртка «Юні казкарі» (керівник – Жижко А.Ю.), проведення різноманітних конкурсів та лінійок до Дня писемності, Дня рідної мови, проведення тижня української мови та літератури, тижня світової літератури.

Проводилися предметні тижні, літературні свята, конкурси, турніри допитливих. Учні школи приймали участь у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін. Результатом участі учнів в учнівських олімпіадах є призові місця, які вибороли наші учні. Це Бараненко Юлія (ІІІ місце – російська мова, вчитель – Носань Т.В.), Баращук Ірина (ІІ місце – українська мова, вчитель – Рябоконь А.Ю.), Ошурко Олександр (ІІІ місце – історія, вчитель – Криштопа О.М.). Також учні школи є активними учасниками позапрограмових конкурсів: з української мови «Соняшник»; «Олімпус» - з історії, української мови та англійської мови, з російської мови «Лукоморье». І є певні результати. Так учениця 8 класу Баращук Ірина зайняла 5 місце та отримала диплом лауреата («Олімпус», українська мова), учень 6 класу Криштопа Євгеній – 5 місце, диплом лауреата («Олімпус», історія), учень 6 класу Горобець Артем – 5 місце , диплом лауреата («Олімпус», українська мова), 9 місце, диплом лауреата («Олімпус», історія) учениця 6 класу Бабенко Катерина – 7 місце, диплом лауреата («Олімпус», англійська мова), 9 місце, диплом лауреата («Олімпус», історія).  Належна увага приділялась роботі з обдарованими учнями. Учениця 11 класу Максимчик Ангеліна (вчитель Рябоконь А.Ю.) є слухачем Малої Академії Наук (українська література). Також у 2013 – 2014 навчальному році виявили бажання навчатися в малій Академії Наук учениці 8 класу Баращук Ірина та Діденко Любов (секція «Українська література»). Налагоджено взаємовідвідування уроків з наступним обговоренням.

В 2013 – 2014 навчальному році вчитель англійської мови Козир С.І. була успішно проатестована і було присвоєно кваліфікаційну категорію «вчитель вищої кваліфікаційної категорії.

Також вчителями методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу Козир С.І. та Криштопою О.М. були проведені окружні семінари, на яких вчителі поділилися досвідом своєї роботи з колегами Капітанівського освітнього округу.

         Робота шкільного методичного об’єднання в наступному навчальному році повинна зосереджувати ся на розкритті інтересів, нахилів та здібностей учнів з метою виявлення самостійної творчості кожної особистості, на подоланні розриву між теорією та практикою у вивченні дисциплін суспільно-гуманітарного циклу.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Новини

[21 Квітня 2015]
Зустріч

[06 Квітня 2015]
Тиждень молодого спеціаліста

[25 Березня 2015]
Конкурс агітбригад

[24 Березня 2015]
Канікули

[26 Лютого 2015]
Тиждень історії

[25 Лютого 2015]
Міжнародний день рідної мови

[18 Лютого 2015]
День Валентина

[09 Лютого 2015]
тиждень безпеки

[05 Лютого 2015]
Інформація

[02 Лютого 2015]
Шлях переселенця
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Йосипівка 

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz